BAŞKAN TAVLI'NIN “1 MAYIS” MESAJI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Helal kazancı ve emeği kutsal sayan bir milletin ferdi ve ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebi’nin ümmeti olarak, tüm çalışanların “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Alın terinin kutsal olduğunu belirten Başkan Tavlı, “Büyük ve güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda, ülkemizin kalkınma hamlelerine alın terleriyle büyük katkı sağlayan, özveriyle çalışan, üreten tüm emekçilerimiz takdire şayandır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Tavlı, mesajında şunları söyledi:

“Ülkemizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde AK Parti hükümetleri ilk günden itibaren işçilerimizin sorunlarına samimiyetle çözüm üretmeye çalışırken, istihdamı artırmak, işsizlik oranını düşürmek için de pek çok tedbiri ve programı da hayata geçirmiştir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün 2009 yılından itibaren resmi tatil ilan edilmesi de emeğe verilen önemi gözler önüne sermektedir. Devletimizin, çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, helal kazancı ve emeği kutsal sayan bir milletin ferdi ve ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebi’nin ümmeti olarak, tüm çalışanların “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum.”


30.04.2020 | Okunma Sayısı:231