Yükleniyor

Proje Haberleri

A-
A+
7 içerik bulundu.
ÜNYE’DE YOL YATIRIMLARI HIZ KAZANDI – 402

ÜNYE’DE YOL YATIRIMLARI HIZ KAZANDI

Proje Haberleri

Ünye Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Konkasör Şantiyesi ve yatırımlarla işler hale gelen beton santrali sonrası ilçe genelinde yol yatırımları ciddi oranda hız kazandı.

Ünye genelinde kent merkezinde birçok mahallede elektrik, su, telekomünikasyon, yağmur suyu ve kanalizasyon altyapıları ile eş zamanlı yürütülen yol yatırımları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

KONKASÖR ŞANTİYESİ, BETON YOL ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI – 755

KONKASÖR ŞANTİYESİ, BETON YOL ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Proje Haberleri

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Yeşilkent Mahallesi’nde devam eden beton yol çalışmalarını incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, “Konkasör şantiyesinin hizmete alınıp, beton santralinin araç parkının güçlendirilmesinin ardından beton yol çalışmalarını hızlandırdık.” dedi.

BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİ YOL YATIRIMLARINDA GELECEĞE TAŞIYORUZ” – 445

BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİ YOL YATIRIMLARINDA GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Proje Haberleri

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Partinin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Tekkiraz mahallesinde Tekkiraz, Pelitliyatak, Yenikent, Fatih, Yeşilkent, Dereköy, Yeniköy, Ortaköy, Yenikızılcakese, Taşça, Uğurlu, Çınarcık, Nurettin, Yaycı ve Dizdar mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Tekkiraz buluşmasına Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan ve Ünye Dernekler Federasyonu (ÜNDEF) Başkanı Ali Kemal Göyünç de katıldı.

Ünye’nin kırsal mahallelerinin talepleri ve yatırımların konuşulduğu toplantıda Belediye Başkanı Tavlı ve İlçe Başkanı Argan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

ÜNYE KALESİ TÜRKİYE’DE İLK OLACAK – 466

ÜNYE KALESİ TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

Proje Haberleri

Ünye Belediyesi’nin çalışmaları ile 2 bin 500 yıllık tarihi geçmişi ile Karadeniz Bölgesinin en gizemli yapılarından biri olan Ünye Kalesi’nde yeni bir döneme giriliyor.

1. ve2. etap restorasyon çalışmaları tamamlanan ve içerisinde bulunan 2 adet dehlizde temizleme çalışmaları biten Ünye Kalesinde 250 metre uzunluğunda olan büyük dehliz için hazırlanan ve raylı sistemle ziyaret edilebilecek çalışma, Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onay aldı.

Ünye Kalesinde incelemelerde bulunan Hacı Bayram Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yücel Şenyurt ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Restorasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Ahunbay daha sonra Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular.

ÜNYE’DE ALTYAPI ÇALIŞMALARI VE TEDBİRLER MEYVESİNİ VERDİ – 129

ÜNYE’DE ALTYAPI ÇALIŞMALARI VE TEDBİRLER MEYVESİNİ VERDİ

Proje Haberleri

Ünye’de 09 Ağustos tarihlerinde yaşanan ve metrekareye 140 kg olarak tespit edilen yoğun yağışta altyapı çalışmaları ve alınan tedbirler olası bir sel afetini önledi.

Karadeniz Bölgesinde özellikle son bir haftadır yaşanan ve yoğun yağış bırakan hava hareketi birçok il ve ilçede ciddi mal ve can kayıplarına sebep oldu.

Yağışlı hava kütlesinin etkilediği ilçelerden biri olan Ünye’de ise gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ve sel afeti öncesi Ordu Büyükşehir ve Ünye Belediyesinin aldığı tedbirler sonuç verdi.

Yoğun yağışta lokal bazı su baskınları yaşanırken özellikle Ünye’nin kent merkezi dâhil birçok noktasında denize dökülen derelerde alınan tedbirlerle taşkınların önüne geçildi.