“HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK YARDIMLAŞMALIYIZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Rahmetin ve bereketin simgesi olan bir ramazan ayına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bu ramazan ayında koronavirüs salgını nedeniyle maddi olarak zor durumda olan kardeşlerimizi unutmamalı ve her zamankinden daha çok yardımlaşmalıyız.” dedi.

Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, gönüllerin hoşgörü, sevgi ve kardeşlik duygusuyla dolduğu mübarek ramazan ayının bolluk, bereket ve mutluluk içinde geçmesini diledi.

-“Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir”-

Bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, yılın en hayırlı ayı olarak büyük özlemle bekledikleri ramazan ayına bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Rahmetin ve bereketin simgesi olan bir ramazan ayına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ramazan ayını ibadetlerle değerlendirmeli ve insanlığın salgın hastalıktan kurtuluşu için dualar etmeliyiz. Ramazan ayında koronavirüs salgını nedeniyle maddi olarak zor durumda olan kardeşlerimizi unutmamalı ve her zamankinden daha çok yardımlaşmalıyız. Yüce kitabımızın indirildiği ve orucun farz kılındığı mübarek ramazan ayında, sadece ekmeğimizi suyumuzu değil, sevgimizi, içtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmalıyız. Ramazan ayı kardeşlik bağlarımızı yeniden inşa ettiğimiz aydır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz ramazan ayının manevi atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.”

-“İftar çadırı yerine yemek dağıtımı yapılacak”-

Koranavirüs salgını dolayısıyla toplu iftar sofralarının kurulamayacağını belirten Başkan Tavlı, “Bu ramazan ayında her yıl kurulan toplu iftar sofraları salgın hastalık dolayısıyla kurulamayacaktır. Bu nedenle ilçemizde de gelenek haline gelmiş olan iftar soframızı üzülerek söylüyorum kuramayacağız fakat ramazan ayı boyunca sıcak yemek çıkaracağız. Kapalı spor salonun altında çıkaracağımız yemeği, evinde kalması zorunlu olan ihtiyaç sahibi 65 yas üstü vatandaşlarımıza hijyen koşulları çerçevesinde dağıtacağız. Evinden çıkabilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ise yemeklerini geçmiş yıllarda olduğu gibi alabilecekler. Bu duygu ve düşüncelerle, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran ramazan ayının; ilçemize, ülkemize, tüm mazlum milletlere ve Alem-i İslam’a hayırlar getirmesini ve insanlığın salgın hastalıktan kurtulmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.


23.04.2020 | Okunma Sayısı:322