ÜNYE’DE ÜNİVERSİTE YERLEŞKE ALANINDAN SONRA YURT YERİ DE TAMAM

A-
A+
Güncel Haberler

Ünye’de Üniversite yerleşke alanı tahsisi, Huzurevi arsa temini gibi önemli çalışmaların ardından, yurt yapımı için arsa temini de sağlanmış oldu.

Üniversite alanının Ordu üniversitesine tahsisisin ardından yakın süreçte inşaat çalışmaları da başlayacak. Yerleşke alanı ile birlikte yurt ihtiyacını da göz önünde bulunduran Başkan Çamyar, bir süredir yurt yapımı içinde arayışlarını sürdürüyordu. Gelinen süreçte yurt yeri de bağış yöntemi ile çözüme kavuşmuş oldu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “HUZUREVİ ALANINDAN SONRA YURT ALANINI DA KAZANDIRMIŞ OLDUK”

Yerleşke alanı yanında bulunan 6 dönümlük arazinin tapu devir işlemleri bugün tamamlandı. Yurt Mühendislik Mustafa Yurt ‘un gayretleri ile kazandırılan alanın tapu devri sonrasından konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ünye Belediyemize geçtiğimiz aylarda kazandırdığımız 8 dönümlük huzur evi alanından sonra, şimdi de yaklaşık 6 dönümlük yurt yeri arazisini de Sayın; Mustafa Yurt ’un çalışmaları ile bağış usulü ile belediyemize kazandırmış olduk. Üniversitenin o alana taşınması ile beraber yurt yeri anlam ifade etmiş olacak. Bu alana bir kız yurdu inşa ederek öğrencilerimizin hizmete sunmuş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güncel Haberler
Foto Galeri (4 fotoğraf)