Ünye Belediyesi Facebook Sayfası  Ünye Belediyesi Twitter Sayfası  Ünye Belediyesi Youtube Kanalı

Ünye

ÜNYE’DE TARİHİ AN!..

“Doğal Gaz Dağıtım Projesi” kapsamında düzenlenen törenle Ünye’ye ilk gaz verildi. Binlerce vatandaşın katıldığı törende ilk etapta toplam 6 bin abone doğalgaza kavuştu.

 

Ünye'de gerçekleştirilen ilk gaz verme törenine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Ordu Eski Milletvekili Mustafa Hamarat, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Genel Sekreter Bülent Civelek, Aksa Doğalgaz Genel Müdürü Alper Konyalı, Türkiye Doğalgaz Birliği Genel Müdürü Mustafa Ali Akman, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Başkan Enver Yılmaz konuşmasında Ünye ilçesinin tarihi günlerinden birini yaşadığının altını çizerek, “Büyükşehir olmadan önce ilimizde doğalgaz abone sayısı 63 bindi. Bugün ise bu sayı 90 bine yükseldi. Doğalgaza toplam 64 milyon TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

 

BAŞKAN YILMAZ, “İLK ETAPTA 6 BİN ABONEYE ULAŞTIK”

 

Büyükşehir Belediyesinden önce Ünye’de doğalgazın olmadığını belirten Başkan Yılmaz, “Çalışmalarımızda hükümetimizin büyük desteğini görüyoruz. Ünye ilçemizde toplam 48 km çelik hat döşeyerek 6 bin potansiyel aboneye ulaşmış olup, yatırım miktarımız 10 milyon lira. Bu süreçte Ünye, Çınarlık, Kaledere ve Atatürk Mahallelerinin bir kısmı doğalgaza kavuştu. 2017 yılında da 10 milyon lira maliyetinde yapacağımız yatırımla birlikte Atatürk, Kaledere, Çamurlu ve Fevzi Çakmak Mahallelerinin tamamına doğalgaz verilecek” diye konuştu.

 

“TOPLAM 64 MİLYON TL DOĞALGAZ YATIRIMI YAPILACAK”

 

2007–2014 yılları arasında Ordu ilinde doğalgaz abone sayısı 63 bin iken, 3 yılda 27 bin aboneyle bu sayıyı 90 bine yükselttiklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, “2007-2014 yılları arasında Ordumuzda doğalgaza 28 milyon lira yatırım yapılmışken bizler, 3 yıllık süreçte 42 milyon liralık doğalgaz yatırımı gerçekleştirdik. 2017 yılında da 22 milyon lira maliyetinde doğalgaz yatırımı yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında toplam 64 milyon liralık yatırım yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

 

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ, “TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE YENİ BİR YOL AÇILIYOR”

 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, gittikleri her yerde halkın yoğun ilgisini gördüklerini ve Orduluların kararını verdiklerini söyledi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 16 Nisan’dan sonra Türkiye’nin yeni anayasasıyla yoluna devam edeceğini belirterek, “Bir yamalı bohça olan bu anayasa, artık milletimizi taşıyamıyor. Milletçe 16 Nisan’da, Türkiye’nin önünde yeni bir yolu hep birlikte açacağız. Ünyeli hemşerilerimize kazandırdığımız bu hizmetimiz hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol mensuplarının katılımıyla Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, açılan vanadan çıkan gazı tutuşturarak Ünye ilçesinin ilk doğalgazını vermiş oldu.

ÜNYE’DE TARİHİ AN!..

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

AHMET ÇAMYAR

Ünye Belediyesi Ünye Nöbetçi Eczaneler
21.07.2017 / Günün Nöbetçi Eczanesi

Yamaner Eczanesi

Telefon: 3234075
CinFikir