Ünye Belediyesi Facebook Sayfası  Ünye Belediyesi Twitter Sayfası  Ünye Belediyesi Youtube Kanalı

Ünye

ÜNYE’DE ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ RENKLİ GEÇTİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolaysıyla Ünye’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında ilk olarak Ünye sahilinde yürüyüş gerçekleştirildi. Ünye Yüzüncüyıl mevkiinden başlayan yürüyüşe çok çok sayıda kişi katılırken, yürüyüş Cumhuriyet meydanında son buldu.

Ünye Cumhuriyet meydanında devam eden etkinliklere ise Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdür Yardımcısı Bilal Özden, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

GÜDEK, “ÜNYE YAŞANILABİLİRLİK AÇISINDA TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİ”

Etkinlikte ilk olarak İlk olarak konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek, Ünye’nin yaşanabilirdik açısından Türkiye’nin başkentlerinden biri olduğunu ve bu nedenle emeği geçen Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediye başkanlığı başta olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

ÇAMYAR, “ARTIK ENGELLİLERİMİZİ HAYATIN TAM İÇİNDE”

Etkinlikte konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “”Engelliler 2002 tarihine kadar adeta odalara hapsedilen ve kimsenin görmediği bir noktadaydı.  Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinden talimatlarıyla beraber yürüyen ve engelliler kanununun çıkarılmasından sonra, evde bakım ücretleri başta olmak kaydıyla gerekli tedavilerinin yapılması, eğitim faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgili önemli çalışmalar hayata geçirildi. Ünye’de de bugün baktığımızda ulaşılabilirlik noktasında herkesin burada olduğunu görüyoruz. Yani artık kapalı kapılar ardından değil, bizzat sokağa çıkan, hayatın nasıl olduğunu gören ve bilen engelli kardeşlerimiz var. Onların hayatın içinde olması ile ilgili başta dernek binaları olmak üzere, okçuluk kulübü ve milli takıma kadar yükselen sporcularımız, halk oyunları etkinlikleri olmak üzere, toplumun her noktasında, her kademesinde bizde varız diyebilen bir engelliler grubunun oluşması ile ilgili çalışmalar yürüttük. Bizlere bundan sonrada engelliler derneğimizden gelen her çağrıya buradan destek vereceğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.

GÜNEY, “TOPLUMUMUZDA DUYARLILIK GELİŞTİ”

Etkinlikte söz alan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, “Toplumumuzda bu duyarlılık yayılarak devam etsin.  Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz olmak üzere bütün yerel yönetimlerimize ve duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Artık vatandaşımız engellilerle ilgili yapılması gereken düzenlemelerin yasal bir zorunluluk değil, toplumsal duyarlılığın gerekliliği olarak görüyor” dedi.

YAPTIĞI RESİMLER GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Etkinlikte dikkat çeken isimlerden birisi de Ayşe Işık’tı. Işık’ın ayaklarıyla yaptığı resimler büyük beğeni topladı. Daha sonra ise Işık, yazdığı kitabı Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Çamyar için imzaladı.

Etkinlikte daha sonra engellilerin zeybek gösterileri yer aldı. Programda son olarak ise okçuluk kulübü gösterileri yer aldı. 

ÜNYE’DE ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ RENKLİ GEÇTİ

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

AHMET ÇAMYAR

Ünye Belediyesi Ünye Nöbetçi Eczaneler
21.07.2017 / Günün Nöbetçi Eczanesi

Yamaner Eczanesi

Telefon: 3234075
CinFikir