Ünye Belediyesi Facebook Sayfası  Ünye Belediyesi Twitter Sayfası  Ünye Belediyesi Youtube Kanalı

Ünye

ÜNYE BETON YOL HİZMETİ İLE ÖRNEK İLÇE OLDU

Ünye Belediyesi mahallelerde uygulamaya başladığı beton yol hizmeti ile örnek belediye oldu. 2014 yerel seçimlerinde Ordu’nun Büyükşehir olması ile birlikle mahalle sayısı 18’den 85’e çıkan Ünye’de Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın talimatıyla deyim yerindeyse yol seferberliği başlatıldı.

İlçenin belki de 50 yıldır hizmet götürülemeyen noktalarında artık beton yol çalışmaları göz dolduruyor.

Bu çerçevede ilçe genelinde

159 bin 198 metrekare beton yol,

237 bin 501 ton malzemeli yol bakım,

6 bin 263 metre yağmur suyu hattı,

2 bin 850 metreküp taş duvar,

550 metre perde duvar,

19,910 km yeni yol

18 bin 601 metrekare beton parke döşemesi yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ünye’de tamamlanan ve yapımı devam eden beton yol çalışmaları ile ilgili bir dizi inceleme ziyaretlerinde bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilk olarak Yunus Emre mahallesi Beroğlu Sokakta yapımı tamamlanan beton yolda incelemelerde bulundu. 450 metre uzunluğunda ve yaklaşık 6 metre genişliğinde, 20 cm kalınlığında gerçekleştirilen yolda incelemelerde bulunan Başkan Çamyar, “Her zaman söylediğimiz gibi yol medeniyettir ve bizi sevdiklerimize kavuşturur. Sayın; Cumhurbaşkanımız ile birlikte Türkiye’de yol kavramı tamamen değişmiştir. İnsanlarımız bölünmüş yol kavramı ile bu dönemde tanışmış oldu. Bu anlamda Ünye’de de bizler göreve geldiğimiz günden itibaren mahallelerimizin temel sorunu ve talebi olan yol çalışmalarına ağırlık verdik. 20 ila 30 yıl bakım istemeyen ve kalıcı yollar hizmete sunuyoruz” diye konuştu.

ÇAMYAR, “YOL İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ ARAZİLERİNDEN KISMİ DE OLSA YER VERMELİ”

Yol hizmetinin önemli bir hizmet ve kamu ile vatandaş işbirliğinin önemli olduğunu vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bazı mahallelerde yol yapımı ile ilgili vatandaş kaynaklı engeller çıkabildiğini söyledi. Çamyar, “Ahirete giderken kaç fındık ocağı var diye sormuyorlar, o yüzden bazı mahallelerimizde bizler yol hizmeti götürmeye çalışırken, bazı vatandaşlarımızda bir kaç fındık ocağından vazgeçebilmeleri lazım” dedi.

ŞEYH YUNUS EMRE TÜRBESİ YOLU İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR 2017 YILI YATIRIM PROGRAMINDA

Ünye’nin en önemli noktalarından biri olan Şeyh Yunus Emre Tepesine çıkan yollarla ilgili de bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “OSKİ Genel Müdürlüğümüz su çalışmasını yürütüyor. Yunus Emre yoluyla alakalı hem sanayiden hem de Gölevi mahallesinden çıkan yolla ilgili çalışmalar 2017 yılı yatırım programında yer alıyor. Su altyapı çalışmaları biter bitmez bu güzergâhlarda sıcak asfalt çalışmaları başlayacak” diye konuştu.

VATANDAŞLAR YILLAR SONRA GELEN YOL HİZMETİNDEN MEMNUN

Ünye Gölevi mahallesinin üst kısımlarında devam eden ve tamamlanan yol çalışmaları ile ilgili de vatandaşlar hizmetlerden son derece memnun. Yıllardır birçok dönemde yapılmayan yolların bu dönem yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a teşekkür ettiler.

YUNUS EMRE’YE “GÖNÜL GÜZARGAHI” KAZANDIRILIYOR

Şeyh Yunus Emre tepesine uzanan yol akslarına bir yenisini daha ekleyen Ünye Belediyesi, özellikle çevre yolunu kullanan ziyaretçilerin daha kolay ulaşması için yeni bir bağlantı yolunu daha hizmete sunuyor.

Şu anda devam eden yol çalışmalarını Ünye Belediye Başkanı ile birlikte ziyaret eden Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, “Şeyh Yunus Emre türbesine birçok yoldan gidiliyor ancak bu yolu hiç bilmiyorduk. Özellikle dışarıdan gelen ziyaretçiler için çok daha sağlıklı bir yol, çünkü şehir içine girmeden ziyaretini gerçekleştirebilecek. Ünye Belediyemizin böyle bir alternatif çözüm üretmesi bizleri çok sevindirdi” dedi.

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu ise, “Şeyh Yunus Emre bölgesine bu yolla birlikte bir alternatif daha kazanmış oluyoruz. Daha önce 4 hat çıkıyordu. Böylelikle ulaşım noktası 5’e yükselmiş oluyor. Özellikle çevre yolunu kullanan ziyaretçiler için çok kısa bir yol olmuş oluyor. Biz bu yolun adını koyduk bile. Bu yolun adı da “Gönül Güzergâhı” olsun. Ünye Belediye Başkanımız Sayın, Ahmet Çamyar ve ekibine bu yol ve diğer tüm çalışmaları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “BİR ADIM ÖNDEN İLERLİYORUZ”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise 30, belki de 50 yıldır yol hizmeti bekleyen noktalara beton yollar ve diğer yol çalışmaları hizmetini götürüyoruz. Ben özellikle yol yapımına duyarlı olan ve yeri geldiğinde arazilerinden feragat eden vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şeyh Yunus Emre Tepesine açılan yeni güzergâhla ilgili de bilgi veren Başkan Çamyar, “Bu güzergâh aynı zamanda yeni organize sanayi bölgesine geçişinin olduğu da bir nokta. Çünkü Organize Sanayi Bölgesi öncesinde bu noktada karayolları da bir çalışma gerçekleştirecek. Bu noktada aynı zamanda aynı aksta buluşan bir noktada bulunuyor. Bu bakımdan Ünye Belediyesi olarak bir adım önden ilerlemiş oluyoruz.  Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve yolumuzun hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.

ÜNYE BETON YOL HİZMETİ İLE ÖRNEK İLÇE OLDU

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

AHMET ÇAMYAR

Ünye Belediyesi Ünye Nöbetçi Eczaneler
21.07.2017 / Günün Nöbetçi Eczanesi

Yamaner Eczanesi

Telefon: 3234075
CinFikir