SEZGÜL, “VERİMLİLİK HER ALANDA UYGULANMALI

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşat Sezgül, 20-27 Aralık Verimlilik Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında verimliliğin her alanda uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Küreselleşen ve gelişen dünyada yaşamsal döngünün sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesinin anahtarının verimlilikten geçtiğine vurgu yapan Sezgül, temel gıda ihtiyaçlarının temininin sürdürülmesinden, enerji kaynaklarının doğru kullanılmasına ve kamu tasarrufuna kadar birçok alanda doğru planlamanın yapılması gerektiğini belirtti.

Sezgül yaptığı açıklamada, “Bugün geldiğimiz noktada verimliliğin doğru bir şekilde uygulanmasının en önemli anahtarı eğitimden geçmektedir. Küçük yaşlarda başlaması gereken verimlilik eğitimleri ile gelecek nesiller çok daha güzel bir dünyaya zemin hazırlanmış olacaktır. Verimlilik hayatın her alanında şiar edinilmesi gereken olgulardan bir tanesidir. Sanayileşme ve buna bağlı kentleşme ile birlikte artan ihtiyaçların yeterli ve doğru kullanılması adına kaynakların verimli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanında bu kaynakların üretilmesinde de verimlilik esastır. Özellikle temel besin maddelerinin üretilmesi, su kaynaklarının israfının önüne geçilmesi ve enerji kaynaklarının kullanımında ki tasarruf verimliliğin ana unsurlarını oluşturmalıdır” dedi.

“VERİMLİLİK KONUSUNDA AZAMİ DİKKAT GÖSTERİYORUZ”

Ünye Belediyesi olarak verimlilik konusunda azami dikkat gösterdiklerini de kaydeden Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, kamu kaynaklarının kullanımı konusunda adil ve tasarrufa dayalı bir yönetim anlayışı ortaya koyduklarını belirtti. Sezgül tüm bunların yanında çevreye karşı duyarlı uygulamalar gerçekleştirdiklerini, özellikle geri dönüşüm ile ilgili yapılan uygulamalarla atık yönetiminde Ünye’nin en verimli kentlerden biri olduğunu sözlerine ekledi.


20.12.2018 | Okunma Sayısı:337