ÜNYE 1957 SPOR BİR BAŞARI HİKÂYESİDİR

Geçtiğimiz sezon şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lige yükselen Ünye 1957 Spor ligde namağlup şekilde zirve mücadelesini sürdürüyor.

Ligin 10.haftasını geride bıraka yeşil-beyazlı ekip 10 maçlık periyotta 6 galibiyet ve 4 beraberlik elde eden takım 22 puanla ikinci sırada bulunuyor.

Ünye 1957 Spor Basın Sözcüsü ve Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, kulübün emin adımlarla yoluna devam ettiğini söyledi.

“Ünye 1957 Spor, Bir Projeydi”

Ünye 1957 Spor ’un Ünyespor ve Ünye Belediyespor’un bir birleşimi olduğunu söyleyen basın sözcüsü Erhan Eren, Ünyespor içinde bulunduğu mali sıkıntılarla yoluna devam etmesi mümkün olmayan bir yapı haline gelmişti. Yaklaşık 6 milyon lira borç yükü bulunan Ünyespor’un yoluna devam edemeyeceği ortadaydı. Bu nedenle Ünye Belediyespor ve Ünyespor’u birleştirerek yine bu kentin bir takımı olan Ünye 1957 Sporu kurduk. Bu takım aslında genlerinde Ünyespor’un ruhunu taşıyan bir takım. Takım ambleminde de bu nedenle tam ortasında Ünyespor’un logosu var. Yani kalbinde Ünyespor’u taşımaktadır” dedi.

“Borçsuz bir takım yaptık ve borçsuz da devam edecek”

Ünye 1957 Spor’un geçtiğimiz yıl şampiyon olmasına rağmen bir lira borcu bulunmadığının altını çizen Eren, “Bizler Ünye Belediye Başkanımız Sayın, Ahmet Çamyar’ın destekleriyle kurduğumuz bu takımda mali disiplin ve şeffaflık konusunda asla taviz vermeyen bir yönetim oluşturduk. Tüzüğümüzü de buna göre yeniden şekillendirdik. Yeni tüzüğümüze göre kulüp hiçbir şekilde borçlandırılamaz, her yönetim devraldığı kasa ve banka mevcuduyla bir sonraki yönetime devretmek durumundadır. Aksi durumda tüm yöneticiler sorumludurlar. Bu sadece Ünye 1957 Spor için değil, tüm Türkiye için de bir milattır. Tüm spor kulüplerinin bunu örnek alması lazım. Kendine hayrı olmayan insanların spor kulübü yönetme devri artık bitmelidir.

Arkamızda “DAĞ” gibi duran bir Belediye Başkanımız var”

Ünye 1957 Spor’un bugünlere gelmesinde Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın desteklerinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Eren, “Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar bu takımın ve nezdinde Ünye’nin hak ettiği yere ulaşması için sonsuz bir destek veriyor. Bizlerde kendisine mahcup olmamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve şu ana kadar da çok şükür mahcup olmadık”

Ünye 1957 Spor Ünye tarafından benimsendi

Yeni bir takım oluştururken kentin sahiplenmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Eren “Ünye 1957 Spor Ünye’nin takımı ve her zaman söylediğimiz gibi Ünyespor’un ruhunu taşıyan ve onun geçmişteki başarıların taçlandıracak nitelikte bir takım. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız şampiyonluk ve ardından bu sene BAL Liginde ki başarılı performansımız Ünyelilerinde takımla kenetlenmesini, sağladı. Şu an maçlarımızı ortalama 5-6 bin seyirci ile oynuyoruz. Bu Süper Lig’de bile birçok takımın yakalayamadığı bir rakam. Bu nedenle tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor” diye konuştu.

“İkinci yarı takviye yapabiliriz”

Teknik heyetin raporu doğrultusunda ikinci yarı için bir talep gelmesi halinde kadroda revizyon yapabileceklerini belirten Ünye 1957 Spor Basın sözcüsü Erhan Eren, “Şu ana kadar gösterilen performans aslında bir şampiyon takım profilidir. Ancak lig uzun bir maraton ve gerekli görülen durumda tedbir almak durumunda olabiliriz” dedi.


27.11.2017 | Okunma Sayısı:1077