Ünye Belediyesi Facebook Sayfası  Ünye Belediyesi Twitter Sayfası  Ünye Belediyesi Youtube Kanalı

Ünye

💥 Tarih: 30.06.2014

Ünye Belediyesi Tarafından Kent Konseyi Kuruldu
Ünye Belediyesi tarafından kurulan 124 kurum ve sivil toplum örgütünden oluşan Kent Konseyi başkanlık seçimleri 28 Haziran Cumartesi günü Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşti.

Ünye Belediyesi tarafından kurulan 124 kurum ve sivil toplum örgütünden oluşan Kent Konseyi başkanlık seçimleri 28 Haziran Cumartesi günü Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşti. Kent Konseyi’ne adaylığını açıklayan İbrahim Cerrahoğlu ve Hasan Şimşek’in listeleri yarıştı.
Kapalı Zarf usulü ile yapılan seçimlere 115 sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılarak kullandığı oydan İbrahim Cerrahoğlu 72’sini, Hasan Şimşek’te 31’ini aldı. Seçim sonrasında seçimleri kaybeden aday Hasan Şimşek Divan Başkanlığı’na seçim usulüne ilişkin itiraz dilekçesi vermesine rağmen sonuç değişmedi.
“Kentimize sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır. Bugün bu şehri birlikte yönetmek üzere buradayız.” felsefesiyle Kent Konseyini kurduklarını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, şunları söyledi:
“Yaşadığımız kentin sorunlarına ne derecede hassasiyet sahibi olduğumuz, çevremizde yaşanan olumsuzları gidermeye yönelik, bir çabamızın olup olmadığı ile ilintilidir, kentte yaşayanla, kentliyi ayıran en büyük gösterge sorumluluk bilincidir. Ünye’mize dair sorumluluk bilincini, bu kentin farkına vararak, kentle barışarak, kenti tanıyarak, kenti kavrayıp kentle alakadar olarak, kentte hizmette yarışıp, kenti paylaşarak, kente sahip çıkarak, kente zarar verenleri engelleyerek, kısacası Ünye’mizi doya doya hissederek ve yaşayarak gösterebiliriz.
Bu salona baktığımızda bu salonda Ünye var, Ünyeli var ve bir bütün var. Onun için bugün burada bu salonda olmak anlamlı, kentte yaşayanlar olarak kente sahip çıkmak, yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine daha fazla kişinin katılımını sağlamak, sosyal hukuk devleti anlayışında bir katkıda bulunmak için buradayız. Daha çağdaş bir Ünye, daha çağdaş, katılımcı kentlilik bilincini ve kültürünün gelişmesini sağlamak ve gelişmesini sağlamak için buradayız. Şehrimiz ve Ünyelilerimiz için hep güzel şeyler hayal ettik.”
Ünye Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cerrahoğlu, seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Kent Konseyleri çağdaş ve medeni kentlerin olmazsa, olmazlarındandır. Ben göreve gelir gelmez bunu hayata geçirdikleri için Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Öncelikle kent konseyleri yerel yönetimlere sivil toplum örgütlerinin katılımını sağlamasıyla hedeflenen çağdaş kentin oluşturulmasıdır. Biz listemizle bu işe donanım olarak hazır olduğumuzu hissediyoruz, kendimizi bu işe yeterli ve kendimizi bu işin altından çıkabilecek görüyoruz” dedi. İbrahim Cerrahoğlu’nun başkanlığında Kent Konseyi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
“Prof. Dr. Ayşe Yalın, Ersoy Sağlam, Yaşar Karaduman, Aynur Zeren Tan, Yaşar Argan, Tamer Uysal, Muhittin Ocak, Osman Sarıkahraman, Selma Hasdemir, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Fidan, Abdullah Erhan, Aydın Neşe, Akgül Tiyaloğlu, Adnan Sobi, Davut Şişman.”
Hasan Şimşek’in listesi ise şöyle: “Yrd. Doç. Dr. Ahmet Fidan, Mehmet Çolakoğlu, Nejat Duman, Ahmet Ekici, Dursun Ali Akın, Gönül Güven, İbrahim Yıldıran, Ahmet Derya Varilci, Sedat Köseoğlu, Musa Kıranlı, Mücahit Gürel, Musa Tapçı, Mustafa Ateş, Saynur Torunoğlu.”

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

AHMET ÇAMYAR

Ünye Belediyesi Ünye Nöbetçi Eczaneler
21.07.2017 / Günün Nöbetçi Eczanesi

Yamaner Eczanesi

Telefon: 3234075
CinFikir