Ünye Belediyesi Facebook Sayfası  Ünye Belediyesi Twitter Sayfası  Ünye Belediyesi Youtube Kanalı

Ünye

BAŞKAN ÇAMYAR’DAN KÜTÜPHANE VE BİLİM FUARI AÇILIŞI

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Ünye’ye bağlı Yenikent ve Fatih Mahallelerinde Kütüphane ve Bilim Fuarı açılışları gerçekleştirdi.

Başkan Çamyar, ilk olarak Yenikent Ortaokulu, Ünye Belediyesi ve Ünye Milli eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış dolaysıyla bir konuşma yapan Okul Müdürü Tuncay Osman Gök, “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin yetişmesinde kutsal bir vazife ve sorumluluğumuz olduğu bilinciyle bizlerinde bir şeyler yapması gerektiğine inandık” dedi.

Açılışta konuşan Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ise “Okuyoruz, ancak okumanın niteliğine bakmak lazım. Ben derslere girerken öğrencilerime okuyacakları ilk eserlerin klasikler olmasını tavsiye ederdim” dedi.

Kütüphane açılışında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Böyle bir okulda hem yemek yeme fırsatı buluyorsunuz, hem taşıma sistemi ile geliyorsunuz. Başta Fatih projesi olmak üzere bilgisayar ve internet öğrencilerimizin hizmetine girdi. Şimdi bir de 3 bin kitaptan oluşan bir kütüphaneye kavuşmuş oluyorsunuz. Bol bol kitap okuyun ki yarınlarda içinizden Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı çıksın. Tüm bu başarıların temeli okullarda yapılan bu tarz çalışmalarda yatıyor.  Bizler eğitime elimizden geldiği kadar katkı sağlıyoruz. Bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda kütüphanenin açılmasında katkıları olanlara plaket takdim edildi.

FATİH ORTAOKULU’NDA ÇOCUKLAR BAŞIMIZA İCAT ÇIKARDI

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen bilim etkinlikleri çerçevesinde Ünye’ye bağlı Fatih Mahallesi Fatih Ortaokulunda bilim fuarı düzenlendi.

Çocukların birbirinden ilginç bilimsel çalışmalar ortaya koyduğu fuarın açılışına katılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, hem çocukların yaptığı çalışmaları inceledi hem de onlarla bol bol sohbet etti.

Okulun konferans salonunda düzenlenen fuar açılış organizasyonunda konuşan Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, “TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığımızın işbirliği çerçevesinde projelendirilen ve gelecek nesilleri bilimsel çalışmalara daha doğru ve verimli kanalize etmek adına yapılan çalışmaların neticesini bugün burada görüyoruz” dedi.

Açılışta konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Milli gelirimizden en fazla bütçenin her yıl Milli Eğitime ayrıldığını görüyoruz. Çünkü insana yatırım her şeyden daha önemli. Fatih mahallesine önceki yıllarda da gelmiştim. Sınavlarda yüzde yüz başarı sağlayan öğrencilerimiz vardı. Bu yıl ki sınavlarda da 110’un üzerinde sorulara doğru cevap veren 4 öğrencimizin olduğunu görüyoruz. Ünye ortalamasına baktığımızda da bu ciddi bir sayıdır. Bu zeki öğrencilerimizi bundan sonra da ortaya çıkarmak çok değerli öğretmenlerimizin sorumluluğundadır. Ben inanıyorum ki başarı ortalaması her geçen gün daha da yukarılara taşınacaktır. Eskiden bizlere “Başımıza icat çıkarmayın” diye kızarlardı. Şimdi ise tam tersine döndü. Ben buradan başta anne ve babalar olmak üzere herkese sesleniyorum. Çocuklarımız bırakın başımıza icat çıkarsınlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının gösterileri yer aldı.

Fuara destek verenlere plaketleri takdim edilmesinin ardından, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve protokol üyeleri Bilim fuarının açılışını gerçekleştirdi.

 

 

BAŞKAN ÇAMYAR’DAN KÜTÜPHANE VE BİLİM FUARI AÇILIŞI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

AHMET ÇAMYAR

Ünye Belediyesi Ünye Nöbetçi Eczaneler
21.07.2017 / Günün Nöbetçi Eczanesi

Yamaner Eczanesi

Telefon: 3234075
CinFikir