Ünye Belediyesi Facebook Sayfası  Ünye Belediyesi Twitter Sayfası  Ünye Belediyesi Youtube Kanalı

Ünye

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE SONA DOĞRU

Ünye’nin ve Bölgenin en önemli yaşam merkezlerinden biri olacak olan alışveriş merkezi inşasında sona yaklaşılıyor. İnşaatta bugün son beton atılırken, çalışmaları yerinde inceleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yetkililerden bilgi aldı.

AÇILIŞ KASIM 2017’DE

Alışveriş merkezi inşaatının planlanandan 6 ay önde gittiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, son beton çalışması atılan inşaatta haftaya dış cephe imalatının da başlayacağını söyledi. Başkan Çamyar, “Ünye’nin daha doğrusu bölgenin merakla beklediği Alışveriş merkezi inşaatındayız. Burası eski kültür sarayı ve belediye sinemasının olduğu yer. Burası ömrünü tamamlamış binalardan oluşuyordu.  O gün ki koşullarda yıkılması zor olarak nitelendiren bir alandı. Ancak kararlı bir irade ortaya koymak suretiyle burada ki işyerlerini yıkarak, yerine şu anda yapımı devam eden inşaatın ihalesini gerçekleştirdik. Bu yapım bir yandan devam ederken de Çınarlık Caddesini Rüzgârlı Sokaktan denizle buluşturacağımız projeyi yaptık ve orada ki binaları da 4 milyon 600 bin liraya kamulaştırarak geniş bir cadde elde ettik. Böylece Ünye’nin her noktasında çalışmaları yürütürken, burada yürüttüğümüz hizmeti de Ünyeli hemşerilerimizle buluşturmak adına hızlı bir şekilde yol alıyoruz. AVM ile ilgili normal ihale sürecimiz 2018’in Haziran sonu gibiydi. Ancak yüklenici firmamız çok daha hızlı bir şekilde inşaatı sürdürüyor ve bugün son betonu döktü. Güzel bir işçilik ortaya çıkarılmış. Ben başta işadamımızı, yüklenici ve taşeron firmamızı tebrik ediyorum. Dış cephe ile ilgili iskele kurulmaya başlandı. Önümüzde ki haftadan itibaren de imalat başlayacak. Planlananın 6 ay öncesinde açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Öte yandan kiralama firmamızı ulusal marka niteliği taşıyan kurumlarla görüşmeye ve kontratlar imzalamaya devam ediyor. Her şey planlandığı gibi gidiyor. Şimdiden Ünye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Bu akşam Berat Kandili. Ben tüm kardeşlerimizin kandilini bu vesile ile kutluyorum” dedi.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI İHALESİ 18 MAYIS’TA YAPILACAK

Ünye’nin bir diğer büyük projelerinden biri olan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile ilgili de açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “18 Mayıs’ta Ünye için bir başka dev yatırım olan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile ilgili ihaleye çıkacağız. İnşallah orada da iyi bir firma ihaleyi alır ve 2018’in 15 Temmuz’unda kadar da orada ki 24 dönümlük alanın değişimi ve dönüşümünü gerçekleştirmiş oluruz. Ünye’miz güzelleşiyor ve değişiyor. Her mekânda bir çalışma var. Ben tüm hemşerilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE SONA DOĞRU

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

AHMET ÇAMYAR

Ünye Belediyesi Ünye Nöbetçi Eczaneler
21.07.2017 / Günün Nöbetçi Eczanesi

Yamaner Eczanesi

Telefon: 3234075
CinFikir