VALİ YAVUZ’DAN ÜNYE’YE İADEYİ ZİYARET

Ordu’da göreve başladıktan sonra ilçe ziyaretleri gerçekleştiren Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye Belediye Başkanlığı ve Ünye Kaymakamlığı’na ziyaretlerde bulundu.

İade-i ziyaretler kapsamında ilk olarak Ünye Kaymakamlığına giden Vali Seddar Yavuz, burada Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın yanı sıra kurum amirleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Ünye Kaymakamlığı’nın ardından Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı makamında ziyaret eden Vali Yavuz,  ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Çamyar’la birlikte ilçede yapılan çalışmalarla ilgili genel değerlendirme yaptıklarını söyledi.

“ÜNYE HER YÖNÜYLE ÖNEMLİ BİR YER”

Ünye’nin hem geçmişiyle, hem de yetiştirdiği insan potansiyeli ile önemli bir yer olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Tarihi ve turistik güzellikleri ile adeta Karadeniz’de bir kule gibi duran çok değerli Ünye ilçemizdeyiz. Ünye geçmişi itibari ile önemli bir merkez. Sadece güzellikleri ile değil, yetiştirdiği insan potansiyeliyle, hem Ordu’muza, hem güzel ülkemize önemli insanlar yetiştirmiştir. Siyasette ve devlet adamlığında önemli bir şehrimizdir. Çok sayıda bakanımız, siyasetçimiz, bilim adamımız ülkemize hizmet ediyorlar. Dolayısıyla bu şehrin önemli bir gelişme kapasitesi var. Bu potansiyeli hep birlikte en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” dedi.

“ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN ÖNLENMESİ İÇİN ÖNEMLİ TEDBİRLER ALDIK”

Konuşmasında fındıkta çocuk işçiliğinin önlenmesi amacıyla Ordu Valiliğinin önemli tedbirler aldığına da değinen Vali Yavuz, Ordu’nun en önemli tarımsal varlığının fındık olduğuna dikkat çekerek, fındıkla ilgili de tüm tedbirlerin alındığını söyledi. Vali Yavuz, “İlimize gelen çocuklarımızın eğitim ile buluşmalarını çok önemsiyoruz. Tarlalarda çalışmak yerine, kendilerine yatırım yapmalarını, onların belirli donanımlar elde etmeleri noktasında ciddi gayretlerimiz var. O nedenle bu konuyla ilgili her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Çocuk işçiliğinin önlenmesinde Orduluların göstermiş olduğu hassasiyete huzurunuzda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu konuda duyarlı bir halkımız var ve bu duyarlılığın bu senede devam edeceğine gönülden inanıyorum” dedi.

“YÜK OLMAKTAN ÇOK YÜK ALACAĞIZ”

Açıklamasının devamında kamu sektörünün önemli amaçlarından birinin de yük olmaktan çok yük almak olması gerektiğini ifade eden Vali Yavuz, “Bizler devlet yöneticilerimize, Hükümetimize yük olmaktan çok, onların yüklerini hafifleterek, katkı sunarak, yeni proje ve fikirleri üreterek buradaki hizmetlerini daha da kolaylaştırmış oluruz” dedi.

Belediye ziyaretinin ardından Ordu Valisi Seddar Yavuz ve beraberindekiler 8 Temmuz 2017 tarihinde Bitlis’te şehit düşen aslen Adıyamanlı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Recep İnce’nin Ünyeli eşi Esra İnce ve babasının evine ziyarette bulundu.


05.08.2017 | Okunma Sayısı:694