“85 MAHALLENİN TAMAMINA EŞİT HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

 Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Aydıntepe Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalleye kazandırılan yatırımları yerinde inceleyip vatandaşların taleplerini dinledi.

Ünye Belediyesi’nin, mahallelerdeki yol sorununu ortadan kaldırmak için başlattığı beton yol seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, son olarak Aydıntepe Mahallesi’ne kazandırılan 5 bin 150 metre kare beton yol, 5 bin 600 ton malzemeli yol bakımı ve 250 metrelik yağmur suyu hattı hizmetlerini yerinde inceledi. Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,   siyasi parti temsilcileri, STK başkan ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ziyarette bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, göreve geldikleri günden bu yana 160 bin metre kareden fazla beton yol yapıldığını hatırlatarak, “Her zaman söylediğimiz gibi yol medeniyettir ve bizi sevdiklerimize kavuşturur. Türkiye son yıllarda hem karayolu hem de havayolu olmak üzere ulaşımda adeta çağ atlamış durumda. Ünye’de de bizler göreve geldiğimiz günden itibaren mahallelerimizin temel sorunu ve talebi olan yol çalışmalarına ağırlık verdik. 85 mahallemizin tamamına eşit ölçekte hizmet üreterek sorununları çözüme kavuşturmuş oluyoruz” diye konuştu.

Aydıntepe mahallesi sakinleri tarafından dile getirilen köprü sorununa da değinen Başkan Çamyar, “Burada hemşehrilerimizin selde yıkılan köprüyle ilgili bir talepleri var. Bu sorunu da çözmek için önümüzdeki haftalarda DSİ bölge müdürümüzle istişarede bulunup devamında da Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’un desteğiyle bir adım atacağız” dedi.

Kaymakam Güney: “Kısa Sürede Büyük İşler Yapıldı”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ise yaptığı açıklamada, “ mahallelerimizde yapılan hizmetleri gezdiğimizde gördüğümüzde, hizmetlerin isabetli, doğru ve en güzel şekilde yapıldığını ve yapılmaya çalışıldığını; vatandaşlarımızın da yapılan hizmetleri sahiplendiğini görüyoruz. Bu kadar kısa süre içerisinde buralara kadar gelmişsek, yakın gelecekte standartların çok daha iyi noktalara ulaşacağından en ufak şüphem yok. Ünye Belediyemiz hizmetlerin önceliğine bakarak hizmetleri ulaştırmak için gayret gösteriyor. Ben başta belediye başkanımız olmak üzere hizmetlerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Aydıntepe Mahalle Muhtarı Mustafa Ustaoğlu ve iş adamı Ahmet Karagöz ise mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çamyar’a teşekkür ederek hizmetlerin artarak devam etmesi temennisinde bulundular.


28.07.2017 | Okunma Sayısı:572