DENKLANŞÖRE BU KEZ ÜNYE İÇİN BASILDI

Ünye’de bu yıl 2.si düzenlenen fotoğrafçılar buluşması ve Fotomaratonu sona erdi.

19-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye genelinden 200’e yakın fotoğrafçının katıldığı organizasyonda 5 gün boyunca ilçenin birçok noktasından sanatsal değerde kareler yakalandı.

Ünye için aynı zamanda önemli bir görsel arşiv niteliği taşıyacak olan fotoğrafların elde edildiği yarışmanın ödül töreni Ünye Yalı kilisesinde düzenlendi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “FOTOĞRAF, TARİHİ BELGELER”

Yarışmanın ödül töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “200’e yakın arkadaşımız 5 gün boyunca objektiflerden gerçekten tarihe şahitlik edecek olan fotoğraflar çektiler. Fotoğrafçılığa baktığımız zaman aklın, gözün ve kalbin aynı anda hareket etmek suretiyle deklanşöre basmasıdır. Bir diğer ifade ile fotoğrafçılar tarihe tanıklık eden ve belgeleyen insanlardır. Ünye’mizde sizleri ağırlamaktan son derece mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “SIRADA KARADENİZ’İN İLK TRİATLONU VAR”

Ünye’de yaz boyunca etkinliklerin devam ettiğini ve birçok ilk imza attıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “19-20 Ağustos tarihlerinde ise bu kez Karadeniz’in ilk Triatlonu’nu gerçekleştireceklerini ifade etti. Yurtiçi ve yurtdışından 500’ü aşkın sporcunun katılacağı yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarını içeren Triatlon’un ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağının altını çizen Başkan Çamyar, “Ünye’miz artık farklı organizasyonlarla turizm alanında da kendini kanıtlayan bir ilçe haline gelmektedir” dedi.

Ünye 2. Fotoğrafçılar Buluşması ve Foto Maratonunda 184 Katılımcıdan şartnameye uygun olarak gelen 780 fotoğraf değerlendirmeye alındı.

Yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri

• Ata Yakup KAPTAN Prof. Dr. Akademisyen, Fotoğraf Sanatçısı

• Cihan KARACA (EFIAP-G) Fotoğraf Sanatçısı

• Erdal KINACI Dr. Fotoğraf Sanatçısı

• İzzet KERİBAR (EFIAP) Fotoğraf Sanatçısı

• Şeref AKÇAY (AFIAP) Fotoğraf Sanatçısından oluştu.

Toplamda 3 turu geçen 62 fotoğraftan ödül ve sergileme sayısı kadar fotoğraf tespit edilip bunların arasından final fotoğrafları ortak kararlarla belirlendi.

Yarışma sonrası dereceler ise şöyle oluştu;

1-Birinci       Caner BAŞER            039-2 Sepetci                       Aksaray

2-İkinci         İlhan TURAN          066-1 Çamlık                           Ordu

3-Üçüncü     Burcu KARSLI       143-3 Askin                             G.Antep

                                                    Mansiyonlar

1-Gürsel egemen Ergin                        007-1 Merdivenli Konak                    Mersin

2-Emre BOSTANOĞLU                         016-4 Semaver                                       Kocaeli

3-Sedat KÜÇÜKOĞLU                           027-2 fener altı                                      Antalya

4-Caner BAŞER                                         039-3 Havlular                                       Aksaray

5-Sema MERMERTAŞ                           045-3 Dost                                                Trabzon

6-Erdal BAYKARA                                      067-1 Konak                                          Çorum

7-Yasirali MAHAMOD                         078-1 Baba gitmesi                         Ordu

8-Ömür HAYDAROĞLU                       088-1 El işi                                                  Trabzon

9-Şükrü AĞBAL                                          132-2 Yalnız                                           Çorum

10-Onur Emre SARISOY                        178-1 Yansıma                                       Trabzon

 

SERGİLEMELER

1-       Gürsel Egemen Ergin        007-4 Havancı dede                   Mersin

2-      Gürsel Egemen Ergin         007-5 Usta ve dede                    Mersin

3-      Arzu Eygay                         12-3                                             Samsun                  

4-      Mehmet Can Düzgün        15-3 Kale                                      Samsun

5-      Mehmet Can Düzgün        15-5 Şelale                                   Samsun

6-      Emre BOSTANOĞU            16-1 Süpürgeci Çırağı                  Kocaeli

7-      Ozan YAZAR                       041-1                                            Mugla

8-      Ali Mermertaş                   046-1 Süpürgeci                           Trabzon

9-      Ali Mermertaş                   046-4 Kabacı                                Trabzon

10-  Efkan Büğrü                       055-5 Doğa ve spor                       Ordu

11-  Ahmet Zeki Okur               059-2                                             Sakarya

12-  Fatih Mehmet Özdemir    069-4 Keyif                                    Edirne

13-  Sadiye Öksüzoğulları         073-1 Darıcı                                   Kıbrıs

14-  Önder Tamtürk                  076-1 Rastgele                               Ordu

15-  Engin Ayyıldız                    089-3 Deliklitaş                              Giresun

16-  Engin Ayyıldız                    089-5 Kale kapısı                            Giresun

17-  Hakan Aydın                      090-2 Çamlık günbatımı                 Giresun

18-  Nuri Çoban                        092-1 Merdiven                               İstanbul

19-  İsa Cida                              098-2 Orta Camide Cuma               Sakarya

20-  İsa Cida                              098-5 Ayyıldız                                   Sakarya

21-  Emre Soytürk                     107-3                                                 İstanbul

22-  Emre Soytürk                     107-5                                                 İstanbul

23-  Tufan Bilir                          115-3 sepet                                        Zonguldak

24-   Tufan Bilir                         115-5 semerci                                    Zonguldak

25-  Erdem Cihan Aslan            116-4 Yağlı güreş                               Samsun

26-  Murat Cacim                    118-5 Konak                                        Van

27-  Hasan Doğan                    119-2 Gece çekimi                              Balıkesir

28-  Hasan Doğan                    119-4 Gece çekimi                              Balıkesir

29-  Mehmet Ali Doğan            121-3 İplikçi                                       Balıkesir

30-  Kemal Özkılıç                    127-2 Kısmetli gün                               Giresun

31-  Mustafa Güral                  133-1 güzel kale                                  Samsun

32-  Mustafa Güral                  133-3 Hırçın                                        Samsun

33-  İrfan Çimen                      134-3 Tersane                                      Giresun

34-  Erhan Aydın                      136-3 İz düşümü                                   Giresun

35-  Nurteren Kuşlu                 138-3 Fener altı                                   Ordu

36-  Fatih Gürel                          140-2 Direnmek                                 Samsun

37-  Fatih Gürel                          140-2 zamanda yolculuk                    Samsun

38-  İlhan Uzunismail                141-5 Bakırcı                                       Trabzon

39-  Cengiz Çırpan                   157-1 Kayalıklar                                     Bursa

40-  Ertuğrul Baştan                177-3 Akış                                               Trabzon

Yarışmada dereceye girenlere ise verilecek ödüller şöyle belirlendi;

Ödüller (Tek kategori):

Birinci                                                                       5000.- TL

İkinci                                                                         3500.- TL

Üçüncü                                                                    2500.- TL

Mansiyon (10 eser)                                              250.- TL

Sergileme (en fazla 40 eser)                           250.- TL

Satın alma                                                               250.- TL 


24.07.2017 | Okunma Sayısı:84