ÜNYE’DE ŞEHİT VE GAZİLER NİHAT HATİPOĞLU İLE ANILDI

15 Temmuz hani darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle “Şehit ve Gazilerimize Saygı” programlarına devam eden Ünye Belediyesi Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu’nu Ünyelilerle buluşturdu.

Şühedanın izinde adlı programla Ünye Cumhuriyet meydanında kendisini dinlemeye gelen vatandaşlarla bir araya gelen Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu, özellikle 15 Temmuz gecesine ve ülkeye ihanet edenlere yönelik sohbetinde “Bizleri hak ve doğruluk üzerine yöneten yöneticilerimize sahip çıkmalıyız. O gece darbenin başarılı olamayacağının iki işareti vardı. Biri meydanlara çıkan insanlarımızın dilinde Allah-u Ekber nidalarının olması, diğer ise gece okunan salalardı” diye konuştu.

Gecede bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise Prof.Dr.Hatipoğlu’ndan bahsederek “O’nun diliyle baktığımızda dünyanın bütün karmaşasında ki bizleri Hira huzuruyla dostluğun anlatılıp bitirilemeyen enginliğine çağırmakta, çağırırken de Hz. Peygamberimizin (S.A.V) “Kolaylaştırınız zorlaştırmayınız, müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz” hadisi ışığında hep sevginin diliyle ekranlardan sizlere seslenmeye devam ediyor. Sn; Hatipoğlu’nun bu güzel sohbetiyle Peygamberimiz’in (S.A.V) ehli beytine, asr-ı saadete yolculuk yapmayı sosyal belediyeciliğimizin imkânlarıyla siz değerli hemşehrilerimizle buluşturmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu ile Şühedanın İzinde programı gecenin sonunda yapılan dualarla son buldu.

Programında sonunda Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Prof.Dr Hatipoğlu’na geceye katılımından dolayı plaket takdim etti. 


20.07.2017 | Okunma Sayısı:517