ÜNYE’NİN YENİ CAZİBE MERKEZLERİNDEN BİRİ

Ünye’de modern kent kimliği vizyonuna yeni bir soluk getirecek olan ve eski pazaryerinde yapımı devam eden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı inşası sürüyor.

İnşaat sahasında incelemelerde bulunan ve firma yetkililerinden bilgi alan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’nin geleceğine ışık tutan projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Çamyar, “Burası göreve ilk geldiğimiz zaman dilimi içerisinde esnaflarımızla yaptığımız sohbette farelerin cirit attığı Ünye’mize kesinlikle yakışmayan mezbelelik bir görüntü arz ediyordu. Biz “Kentimizi 21.yüzyıla hazırlayacağız ve turizm kenti yapacağız” dedik ve sloganla yola çıktık. Bu yüzden öncelikle belediyenin elindeki mülklerin bir değişimi ve dönüşümü gerekiyordu. Sahil bandından ki binalarımız yenileniyor. Merkezde Orta çarşı ve tarihi eser restorasyonları aynı şekilde devam ediyor. Bu alanda aynı şekilde böyle kalsın diyemeyeceğimiz bir alandı ve ilk olarak imar çalışmalarını tamamladık. Akabinde bölgemize yakışan bir Kapalı Çarşı inşa ettik ve burada ki esnafımız mağdur etmeden o alana taşıdık. Eski pazaryeri olarak adlandırılan ve 24 dönümden oluşan bu alanında 6 bin 200 metrekaresinde Kültür Sarayı inşa edilecek. Geri kalan bölümü ise meydan, iş merkezi ve otopark olarak olacak. İhalemizi gerçekleştirdik, sözleşmemizi imzaladık ve yer teslimini yaptık. Firma burasıyla ilgili başta zemin etüdü olmak üzere çalışmalarını tamamlamış oldu. Her türlü altyapı çalışması bitirilmiş oldu ve önümüzde ki Cumartesi günü itibariyle hızlı bir inşaat süreci başlayacak ve inşallah 2018’in 15 Temmuz tarihine meydan bölümünü yetiştirmekle ilgili bir gayreti ortaya koymuş olacağız” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR İLÇENİN DEĞERİNİ ARTIRIYOR”

Ünye’de göreve geldiği ilk günden itibaren özel sektör yatırımlarının arttığına dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “İşadamlarımız Ünye’mize 70 milyon liradan fazla yatırım gerçekleştirdiler. Bu hem Ünye’ye hem Ünye Belediyesine güveni ortaya koymaktadır. Ben bu anlamda hepsine teşekkür ediyorum. Önümüzde yeni yeni ihalelerimiz var. Kültür Bakanlığımızın daire başkanı ile yaptığımız görüşme neticesinde önemli bilgiler aldık. Kültür Sarayımızla ilgili firma zemin etütlerini tamamladı ve proje bitmek üzere. Proje bittikten sonra 2 ay gibi bir süre inceleme aşaması var. Bu yıl içerisinde mutlak suretle ihale yapılacak. Bu çerçevede de Bakanlar Kurulu değişikliği ile bundan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütecek olan değerli hemşehrimiz, Prof.Dr. Sn;Numan Kurtulmuş’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kültür Sarayımızın ihalesi de bu yıl içinde yapıldıktan sonra burasıda bir cazibe merkezi olacak. Şimdiden bölgede ki gayrimenkullerin %50 artmış vaziyette. Bizim yaptığımız eserler şehre, değer, kimlik ve nitelik katıyor. Ben anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


20.07.2017 | Okunma Sayısı:422