BAŞKAN TAVLI’DAN, ÇOCUKLARA TATLI SÜRPRİZ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,  bugün 4 saat sokağa çıkma izni verilen 0-14 yaş arası çocuklara sürpriz yaparak çikolata ikram etti. Başkan Tavlı, çocuklarla güzle bir buluşma yaşadıklarını ifade ederek, “Gülüşerek oynamalarını özlediğimiz çocuklarımızın keyfine ortak olduk.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 Nisan tarihinde 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağında 0-14 yaş arası çocuklara, bugün 11.00 - 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verildi.

Uzun bir aranın ardından dışarıya çıkan çocuklar güneşli havayı da fırsat bilerek hem enerjilerini attılar hem de arkadaşlarıyla buluşma fırsatı buldular.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’da çocukları bu özel günlerinde yalnız bırakmadı. Ünye’nin birçok mahallesine giderek çocuklara sürpriz yapan Başkan Tavlı, onlara çikolata ikram ederken maskesi olmayan çocuklara ve ailelerine maske dağıttı.

Başkan Tavlı, “Çocuklarımızın koşuşmalarını özlemiştik. Onlar için anlamlı olan bu günde, bizde yanlarında olmak istedik.” dedi.

Bugüne kadar alınan tedbirlerin toplumun genel sağlığı açısından çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Tavlı, kısıtlama kaldırıldığı zamanlarda tedbirleri hiçbir zaman elden bırakmamak gerektiğini vurguladı.

-“Bu güzel günler için önlemleri unutmayalım, birlikte başaralım”-

Bundan sonraki süreçte özellikle fiziki mesafenin virüsün yayılımı açısından son derece belirleyici bir rol oynadığını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“40 gün aranın ardından sokakla buluşan, koşuşup gülüşerek oynamalarını özlediğimiz çocuklarımızın keyfine ortak olduk. Onlara çikolata ikram ederek tatlı bir sürpriz yapalım istedik. Ayrıca maskesi olmayan çocuklarımıza ve ailelerin maske takdim ettik. Bu güzel günler için önlemleri unutmayalım, lütfen kurallara uyalım ve birlikte başaralım.”


13.05.2020 | Okunma Sayısı:300