BAŞKAN TAVLI, “REHAVETE KAPILMAMALIYIZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın bu tedbirlere riayet etmesi sonucu koronavirüste yeni vaka sayılarından ciddi azalış trendine girildiğini belirtti. Başkan Tavlı, bu sonuçların rehavete yol açmaması gerektiğini belirterek, “Aksi takdirde vakaların yeniden yükselişe geçmesini engelleyemeyiz.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, koronavirüste azalış trendine girilmesinin rehavete yol açmaması gerektiğini söyledi.

-“Sosyal mesafe kuralı göz ardı edilmemeli”-

Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından toplumsal hareketlilikte artış yaşandığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, market ve pazaryeri gibi alışveriş noktaları ile caddelerde sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Tavlı, “Alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın bu tedbirlere riayet etmesi sonucu koronavirüste yeni vaka sayılarından ciddi azalış trendine girildi. Bu sonuçların rehavete yol açmaması gerekmekte. Aksi takdirde vakaların yeniden yükselişe geçmesini engelleyemeyiz.” diye konuştu

-“Medya bilinçlendirme çalışmasında aktif rol oynuyor”-

Bu kapsamda yerel medyaya da teşekkür eden ve büyük görevler düştüğünü belirten Başkan Tavlı, uyarıcı haberlerin sürekli olarak yazılı, görsel, işitsel ve sosyal medya üzerinden yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

-Denetim ve cezalar devam edecek-

Sosyal izolasyon ve sosyal mesafeye aykırı durumlara müsamaha gösterilmeyeceğini bir kez daha hatırlatan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, gerekli denetimlerin daha da arttırılacağını ve kurallara uymayanlara idari ve cezai yaptırım uygulanacağını söyledi.


04.05.2020 | Okunma Sayısı:337