ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK

Ünye Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin evlerine iftar yemeği ulaştırıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilk etapta bin 500 kişiye dağıtılan yemeğin ihtiyaç halinde arttırılabileceğini söyledi.

Ünye Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarını tek tek ziyaret ederek iftar sofralarına her gün sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde son derece hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekler belediye ekipleri tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Mübarek ramazan ayında ihtiyaç sahibi hiçbir hemşehrimizi mağdur etmeyeceğiz.” dedi.

-“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız”-

Coronavirüs salgını nedeniyle bu ramazanda iftar çadırlarının kurulamadığını ifade eden Başkan Tavlı, iftar çadırı yerine doğrudan yemek dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Belediye olarak bu mübarek ayın feyzi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, ramazan boyunca iftar yemeği veriyoruz. Kurduğumuz ekipler bu ailelerin evlerine kadar iftar yemeği götürüyor. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’mizde son derece hijyenik bir ortamda hazırlanan 3 çeşit yemeği her gün kapı kapı dolaşarak dağıtıyoruz. İlk etapta bin 500 kişiye yemek ulaştırılmasını sağladık. Talep arttıkça sayıyı artıracağız, tüm hazırlıklarımız tamam. Mübarek ramazan ayında ihtiyaç sahibi hiçbir hemşehrimizi mağdur etmeyeceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Yemek dağıtımını Ünye Kaymakamlığımız, Kızılay’ımız, hayırsever işadamlarımız ve VEFA destek grubumuzla birlikte yürütmekteyiz. Kendilerine teşekkür ediyorum.”


28.04.2020 | Okunma Sayısı:362