ÜNYE BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Ünye Belediyesi, koronavirüs nedeniyle alınan olağanüstü tedbirlere ve çalışmalarda ki yoğunluğa rağmen sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını aksatmadan devam ettiriyor.

Ünye Belediyesi, koronavirüsle ilgili ilçe genelinde mücadelesini aralıksız sürdürürken, bu süreçte sokaklarda beslenme zorluğu yaşayan kedi ve köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını da gideriyor.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler düzenli olarak Çınarsuyu Mevkii’nde ki barınaklarda bulunan sokak hayvanları için özel hazırlanmış mama ve temiz su tedarik ediyor.

Belediye ekipleri ayrıca kent merkezinde bulunan beslenme noktalarına da mama ve su takviyesi yaparak sokak hayvanlarının mağdur olmasının önüne geçiyor.

Kent genelinde Ordu Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüten Ünye Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesinin yanı sıra bakımları ile de yakından ilgileniyor. Hayvanların rutin olarak aşı, kısırlaştırma ve küpeleme işlemleri yapılıyor.

Ünye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Çınarsuyu ve Akçay Mevkii’nde sokak hayvanları için kulübe şeklinde barınaklar ve beslenme noktaları oluşturulmuştu. Burada bulunan hayvanların gıda ve su ihtiyaçları düzenli olarak gideriliyor.


10.04.2020 | Okunma Sayısı:318