ÜNYE’NİN TURİZMİ, TARİHİ YARIMADADA KONUŞULDU

Ünye Belediyesi ve DOKA tarafından restore edilen Tarihi Burunucu Yarımadası’nda Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen, “Ordu’nun Giriş Kapısı, Turizm Adası; Burunucu” konulu sempozyumda, Ünye’nin turizmi konuşuldu.

Ünye Belediyesi tarafından Burunucu Yarımadası’nda, “Ordu’nun Giriş Kapısı, Turizm Adası; Burunucu” konulu turizm sempozyumu düzenlendi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, sempozyumun turizme katkı sağlayacağına inandığını söyledi

-“Şehrimizin geleceğine ve turizmine katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum”-

Sempozyumla birlikte turizmle ilgili yeni görüş ve önerilerin ortaya çıkacağını ifade eden Başkan Tavlı, “Bugün burada aramızda birbirinden değerli misafirlerimiz var. Bu sempozyumun yeni görüş ve önerilerin ortaya çıkması noktasında şehrimizin geleceğine ve turizmine katkı sağlayacağına yürekten inandığımı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın konuşmasının ardından sempozyum başladı.

Sempozyumda, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müze Müdürü Cihat Çakır, “Ünye Kültür ve Turizm Yatırımları”, ESAK Derneği’nden Mehmet Çolakoğlu, “Turizm Bilinci”, ÜNTİSAD Başkanı Hasan Şimşek, “Alternatif Turizm”, ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, “Ünye Turizminin Sorunları ve Çözüm Önerileri”, Ünye Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi adına Soner Çam, “Turizm Gelirlerinin İyileştirilmesi ve Turizm Teşvikleri”, Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Mehmet Güngör Can, “Turizmde Nitelikli İşgücü”, DOKA adına Ahmet Doğan, “Coğrafi İşaretler ve Turizm”, KATİD Başkanı Murat Toktaş ise “KATİD Gözüyle Ünye Turizmine Bakış” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.


04.09.2019 | Okunma Sayısı:940