TMO’DA OTOPARK ALANI OLUŞTURULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi, Yüceler Mahallesi’nde bulunan TMO depolarının yanında, üreteciler için otopark alanı oluşturdu. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, otopark alanında incelemelerde bulunarak alımlarla ilgili son hazırlıklara ilişkin bilgiler aldı. Tavlı, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, fındık fiyatının memnuniyet verici olmasından ve hasat sonrası alıma başlanmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi yaptıkları ortak çalışmayla, TMO’ya fındık verecek olan üreticilerin sıra beklerken yaşadıkları sıkıntıya son verdi. Yapılan çalışmayla, TMO depolarının yanına yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik otopark alanı oluşturuldu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, otopark alanında incelemelerde bulunarak TMO’nun alım öncesi hazırlıklarındaki son duruma ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

-“Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz”-

Fındık fiyatlarının istenilen düzeyde açıklanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Tavlı, “Fındıkta istenilen fiyatın açıklanmasından dolayı, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza, bölge milletvekillerimize, TMO Genel Müdürümüze ve emeği geçenlere Karadenizli fındık üreticileri ve hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı arz ediyoruz. Fındıkta memnuniyet verici fiyat belirlemesi ve TMO'nun hasat sonrası hemen devreye girmiş olması Karadeniz Bölgesi açısından çok önemliydi.” dedi.

-“Üreticilerimiz park sorunu yaşamayacak”-

TMO alanının olduğu bölgede parklanmalardan dolayı sıkıntı yaşandığını ve bunun önüne geçmek amacıyla otopark oluşturulduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“TMO depolarına fındık vermek için sıraya giren vatandaşlarımız yol boyunca sıralanıyordu, bu da hem trafik, hem de buradaki hane sahipleri açısından sıkıntı oluşturuyordu. Yaşanan sıkıntılarla birlikte zaman zaman nahoş hadiseler meydana gelebiliyordu. Biz de, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi olarak bunun önüne geçebilmek, hem üreticilerimizin, hem de mahallede oturan vatandaşlarımızın rahat etmesi için TMO depolarının hemen bitişiğinde atıl vaziyette bulunan boş alanı otoparka dönüştürdük. Bu şekilde sıra bekleyen hemşehrilerimizin daha sağlıklı bir yerde beklemelerine olanak sağladık. Artık üreticilerimiz ve mahalle sakinlerimiz sorun yaşamayacak. 2019 fındık sezonunun üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hayırlı ve bereketli bir sezonu hep birlikte yaşarız.”


20.08.2019 | Okunma Sayısı:1283