ÜNYE BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME

 

Ünye Belediyesi bünyesinde bulunan 48 kadrolu işçi ile bugün toplu sözleşme imzalandı.

3,5 yıldır süregelen sendikalar arası yetki ihtilafı nedeniyle yenilenemeyen toplu iş sözleşmesi Yargıtay kararının kesinleşmesinin ardından yapılan görüşmeler neticesinde imzalandı.

Hizmet-İş Sendikası aracılığı ile yapılan görüşmeler sonrasında gerçekleştirilen imza törenine Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Sendika Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Sendika İl Başkanı Nevzat Acu ve çalışanlar katıldı.

İmza töreninin ardından konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Peygamber efendimizin “Çalışanın hakkını alınteri kurumadan ödeyiniz” anlayışı ile çalışıyoruz. 3,5 yıllık görev süremiz boyunca arkadaşlarımızı hiçbir koşulda mağdur etmemek için gayret sarf ediyoruz. Diğer sendikanın yetki anlamında açmış olduğu davanın sürmesi ve sonunda Yargıtay kararının çıkması sonrası Hizmet-İş Sendikası ile geldiğimiz ve bizden kaynaklanmayan bir gecikme sonrasında bugüne gelmiş bulunuyoruz. Bu gecikme sırasında bizler çalışmalarımızın mağdur olmaması adına Belediye Meclis kararı ile her yıla yansımak koşulu ile %10’luk bir artış sağlamıştık. Bugün gelinen süreçte de Hizmet-İş Sendikasının yetki almasının ardından toplu imza törenini gerçekleştirmiş olduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.

İmza töreni sonrası söz alan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, “Biz Türkiye genelinde üye sayısı bakımından en fazla çalışana sahip sendikayız. Bizler hiçbir zaman üyelerimize olmayacak sözler vermedik. Bugün burada hem çalışanı hem de kurumu yaşatacak bir karara imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben başta Ünye Belediye Başkanımız Sn; Ahmet Çamyar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


11.09.2017 | Okunma Sayısı:519