BAŞKAN ÇAMYAR ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Zabıta Haftası” dolayısıyla Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli ile yemekte bir araya gelerek Zabıta Teşkilatının 191. kuruluş yıldönümü

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası’nın  191'inci yıl dönümü dolayısıyla zabıta personeliyle yemekte bir araya geldi. Yemek öncesi zabıta personeliyle tek tek selamlaşarak personelini tebrik eden Başkan Çamyar, “Halkımızın rahatı ve huzuru için gece gündüz demeden çalışan zabıta, büyük bir teşekkürü hak ediyor” dedi.

 “Zabıta, Cezalandırıcı Değil, Eğitici Olmalı”

Konuşmasının devamında zabıtanın üstlendiği görevin önemine değinen Başkan Çamyar, “Günümüz kent yaşamında zabıta; Belediyemizin aynası konumunda olup, görevini özveriyle yapan,  halkın her zaman yardımına koşan zor olduğu kadar da kutsal bir görev yürüten birimdir. Çalışma esnasında gece gündüz ve tatil günü gözetmeksizin günün 24 saati hizmet veren, tüm kent halkıyla el ele, onlarla bütünleşerek sorunlara birlikte çareler arayıp bulmakla görevli olan zabıtamız, bu esnada, cezacı değil eğitici öğretici ve yol gösterici olarak halkını bilinçlendiren ve ortak sorunlara en iyi çözümü amaçlayan bir anlayışla görev yapmaktadır. Bu duygularımla Trafik düzeninin korunmasından, gıda denetimine, halkın şikâyetlerinin yerinde incelenmesinden, toplumun huzurunun korunması adına birçok görevi yerine getiren zabıtalarımızın 191. Yılını kutluyorum” dedi.

Yemek sonrasında Zabıta Müdürü Mehmet Sarıkoca Başkan Çamyar’a çiçek takdim ederken Başkan Çamyar da zabıta personeline hediyeler verdi.


08.09.2017 | Okunma Sayısı:537